Ogłoszenie konkursu CORE 2018 przez luksemburską agencję FNR - możliwość składnia wniosków na projekty polsko-luksemburskie

15.12.2017

Uprzejmie informujemy, że 11 grudnia 2017 r. agencja luksemburska Fonds National de la Recherche (FNR) ogłosiła konkurs CORE 2017. W ramach tego konkursu, w obszarze „Innovation in Services” będzie możliwe składanie do FNR wniosków na bilateralne, polsko-luksemburskie projekty. Procedura konkursowa, w tym ocena wniosków będzie odbywać się zgodnie z regułami konkursu CORE 2018. Poza konkursem CORE 2018 nie jest przewidziany odrębny nabór wniosków dla projektów polsko-luksemburskich.

Obszar „Innovation in Services” obejmuje następujące zagadnienia:

  • projektowanie usług dla biznesu
  • rozwój i działanie systemów finansowych
  • bezpieczeństwo informacji
  • działanie sieci telekomunikacyjnych i multimediów.

Wnioski będzie można składać wyłącznie w wersji elektronicznej, w języku angielskim (wnioskodawcy polscy dodatkowo będą składać załączniki w j. polskim), poprzez system składania wniosków on-line zarządzany przez agencję luksemburską FNR.

System składania wniosków będzie otwarty do 18 kwietnia 2018 r. (14:00 CET).

Wybrane w procedurze konkursowej projekty otrzymają dofinansowanie zarówno z NCBR, jak i FNR, zgodnie z zasadami krajowymi.

Dokumenty konkursowe CORE 2018:

Pozostałe dokumenty konkursowe oraz dodatkowe informacje o konkursie dostępne są na stronie FNR: www.fnr.lu/funding-instruments/core/ .

Dokumenty konkursowe dla polskich wnioskodawców będą dostępne pod koniec stycznia 2018 r. na stronie NCBR.

Osoby kontaktowe w NCBR:

Renata Kapera

Sekcja Zarządzania Programami Międzynarodowymi

 

tel.: +48 22 39 07 435

Wstecz